Saturday 27 September 2014

Premier Division

15:00
Frecheville CA FC
2 - 4
Handsworth Parramore FC
15:00
Millmoor Juniors
2 - 2
Jubilee Sports
15:00
Oughtibridge WMFC
0 - 2
Houghton Main
15:00
Swinton Athletic
1 - 0
Stocksbridge Park Steels Reserves
15:00
Wickersley FC
3 - 2
Swallownest Miners Welfare
15:00
Wombwell Main
2 - 1
Joker FC (Sat)

Division One

15:00
AFC Dronfield
4 - 5
Silkstone United
15:00
High Green Villa
4 - 0
Davy FC
15:00
Kingstone United
1 - 2
Ecclesfield Red Rose 1915
15:00
North Gawber Colliery
2 - 0
Millmoor Juniors Reserves
15:00
South Kirkby Colliery
1 - 5
Thorpe Hesley

Division Two

15:00
Denaby United
2 - 2
Caribbean Sports
15:00
Kiveton Park
0 - 1
Byron House
15:00
Parkgate FC Reserves
5 - 2
Maltby Main Reserves
15:00
Shaw Lane Aqua Force Reserves
2 - 1
Worsbrough Bridge Athletic Reserves
15:00
Sheffield Lane Top
0 - 1
Frecheville CAFC Reserves

Under 21 Cup 14-15 - 1st Round

15:00
Davy U21
2 - 4
Athersley Recreation U21
12:00
Denaby United U21
7 - 0
Bawtry Town U21
15:00
Millmoor Juniors U21
vs
Handsworth Parramore U21
15:00
Swallownest MW U21
3 - 0
North Gawber Colliery U21

Wednesday 24 September 2014

Division One

19:45
Penistone Church Reserves
1 - 2
High Green Villa

Saturday 20 September 2014

Premier Division

15:00
Everest
vs
Houghton Main
15:00
Frecheville CA FC
0 - 0
Wombwell Main
15:00
Handsworth Parramore FC
2 - 1
Swallownest Miners Welfare
15:00
Joker FC (Sat)
1 - 1
Athersley Recreation Reserves
15:00
Jubilee Sports
1 - 3
Swinton Athletic
15:00
Stocksbridge Park Steels Reserves
2 - 3
Oughtibridge WMFC
15:00
Wickersley FC
2 - 5
Millmoor Juniors

Division One

15:00
Davy FC
1 - 3
North Gawber Colliery
15:00
Ecclesfield Red Rose 1915
6 - 0
South Kirkby Colliery
15:00
High Green Villa
2 - 1
Sheffield Bankers
15:00
Millmoor Juniors Reserves
0 - 5
Penistone Church Reserves
15:00
Thorpe Hesley
3 - 0
Silkstone United

Division Two

15:00
Denaby United
1 - 0
Frecheville CAFC Reserves
15:00
Maltby Main Reserves
1 - 7
Byron House
15:00
Shaw Lane Aqua Force Reserves
2 - 1
New Bohemians

Under 21

15:00
AFC Dronfield U21
1 - 6
Athersley Recreation U21
15:00
Davy U21
2 - 2
Wombwell Main U21
15:00
Handsworth Parramore U21
3 - 0
Caribbean Sports U21
15:00
Swallownest MW U21
2 - 2
Houghton Main U21

Wednesday 17 September 2014

Division Two

19:45
Worsbrough Bridge Athletic Reserves
6 - 1
Bawtry Town FC

Saturday 13 September 2014

Premier Division

15:00
Athersley Recreation Reserves
1 - 1
Stocksbridge Park Steels Reserves
15:00
Joker FC (Sat)
1 - 5
Swinton Athletic
15:00
Jubilee Sports
3 - 1
Handsworth Parramore FC
15:00
Millmoor Juniors
4 - 1
Frecheville CA FC
15:00
Swallownest Miners Welfare
3 - 1
Wombwell Main
15:00
Wickersley FC
0 - 4
Houghton Main

Division One

15:00
Davy FC
1 - 2
Thorpe Hesley
15:00
Ecclesfield Red Rose 1915
2 - 0
Millmoor Juniors Reserves
15:00
High Green Villa
5 - 0
AFC Dronfield
15:00
Penistone Church Reserves
1 - 0
Kingstone United
15:00
Sheffield Bankers
3 - 4
Silkstone United

Division Two

15:00
Byron House
3 - 0
Sheffield Lane Top
15:00
Kiveton Park
2 - 3
Parkgate FC Reserves
15:00
Maltby Main Reserves
1 - 0
Denaby Main
15:00
New Bohemians
1 - 1
Frecheville CAFC Reserves

Under 21

15:00
AFC Dronfield U21
5 - 3
Wombwell Main U21
12:00
Athersley Recreation U21
0 - 3
Caribbean Sports U21
15:00
Denaby United U21
1 - 3
Houghton Main U21
15:00
Millmoor Juniors U21
1 - 5
Handsworth Parramore U21
15:00
North Gawber Colliery U21
5 - 2
Davy U21

Wednesday 10 September 2014

Premier Division

18:00
Frecheville CA FC
3 - 1
Wickersley FC
18:00
Stocksbridge Park Steels Reserves
1 - 1
Houghton Main

Division One

18:00
Davy FC
vs
Rotherham Town FC
18:00
Kingstone United
1 - 3
North Gawber Colliery
18:00
Silkstone United
1 - 3
High Green Villa
18:00
Thorpe Hesley
6 - 1
AFC Dronfield

Division Two

19:15
Bawtry Town FC
4 - 6
Denaby Main
18:00
Sheffield Lane Top
1 - 0
Shaw Lane Aqua Force Reserves
18:00
Worsbrough Bridge Athletic Reserves
4 - 2
New Bohemians

Under 21

18:00
Davy U21
1 - 2
Caribbean Sports U21
18:00
Swallownest MW U21
5 - 2
AFC Dronfield U21

Tuesday 9 September 2014

Division Two

19:00
Parkgate FC Reserves
0 - 4
Byron House

Monday 8 September 2014

Division Two

18:00
Frecheville CAFC Reserves
1 - 2
Caribbean Sports

Saturday 6 September 2014

Premier Division

15:00
Athersley Recreation Reserves
3 - 0
Frecheville CA FC
15:00
Handsworth Parramore FC
5 - 2
Wombwell Main
15:00
Joker FC (Sat)
2 - 2
Oughtibridge WMFC
15:00
Millmoor Juniors
1 - 2
Houghton Main
15:00
Swallownest Miners Welfare
3 - 2
Jubilee Sports

Division One

15:00
High Green Villa
4 - 0
Millmoor Juniors Reserves
15:00
North Gawber Colliery
4 - 4
Thorpe Hesley
15:00
Penistone Church Reserves
5 - 0
AFC Dronfield

Division Two

15:00
Denaby United
2 - 2
Denaby Main
15:00
Kiveton Park
1 - 0
Frecheville CAFC Reserves
15:00
New Bohemians
0 - 3
Maltby Main Reserves
15:00
Parkgate FC Reserves
2 - 1
Worsbrough Bridge Athletic Reserves
15:00
Shaw Lane Aqua Force Reserves
3 - 4
Byron House

Under 21

15:00
AFC Dronfield U21
10 - 1
Bawtry Town U21
12:00
Athersley Recreation U21
2 - 0
Wombwell Main U21
12:00
Denaby United U21
2 - 7
Handsworth Parramore U21
15:00
Millmoor Juniors U21
5 - 7
Houghton Main U21

Wednesday 3 September 2014

Premier Division

18:00
Handsworth Parramore FC
0 - 1
Joker FC (Sat)
18:00
Houghton Main
0 - 2
Athersley Recreation Reserves
18:00
Jubilee Sports
2 - 1
Wickersley FC
18:00
Oughtibridge WMFC
2 - 2
Millmoor Juniors
18:00
Stocksbridge Park Steels Reserves
3 - 4
Swallownest Miners Welfare

Division One

18:00
AFC Dronfield
0 - 2
High Green Villa
18:00
Ecclesfield Red Rose 1915
2 - 1
Sheffield Bankers
18:00
Silkstone United
0 - 2
North Gawber Colliery
18:00
Thorpe Hesley
2 - 1
Penistone Church Reserves

Division Two

18:00
Denaby Main
5 - 3
Parkgate FC Reserves
18:00
Frecheville CAFC Reserves
0 - 4
Byron House
18:00
Kiveton Park
2 - 1
Sheffield Lane Top
18:00
Maltby Main Reserves
4 - 2
Worsbrough Bridge Athletic Reserves
18:00
New Bohemians
5 - 3
Caribbean Sports
18:00
Treeton Terriers
vs
Denaby United

Under 21

18:00
AFC Dronfield U21
4 - 4
Millmoor Juniors U21
19:15
Bawtry Town U21
0 - 1
Athersley Recreation U21
18:00
North Gawber Colliery U21
4 - 0
Houghton Main U21
18:00
Swallownest MW U21
4 - 1
Denaby United U21
18:00
Wombwell Main U21
3 - 1
Davy U21

Monday 1 September 2014

Premier Division

18:00
Wombwell Main
3 - 4
Swinton Athletic

Latest news

Weekly Round-up
General Weekly Round-up

The seasons end

Weekly Round-up
General Weekly Round-up

Oughtibridge Win the Cup!

Pete's Patisserie County Senior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe